تبلیغات
دنیای بازی های رایانه ای - معرفی بازی Dead Island
درباره وبلاگ

در این وبلاگ سعی کرده ایم که جدید ترین اخبار و دست آورد های بازی های رایانه ای را در اختیار شما دوستان قرار بدهیم.با تشکر از شما مدیر وبلاگ King
آرشیو وبلاگ
نویسندگان
موضوعات
لینک دوستان
آمار وبلاگ
  • بازدیدهای امروز :
  • بازدیدهای دیروز :
  • كل بازدیدها :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • كل مطالب ارسال شده:
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
دنیای بازی های رایانه ای
همانطور كه در تریلر اخیر Dead Island مشاهده كردید، این بازی در یك جزیره اتفاق می افتد كه ناگهان سیل عظیمی از مردم این منطقه تبدیل به زامبی می شوند و چقدر خشن و تشنه خون هستند. تنها گذاشتن تعداد كمی از نجات یافتگان در میان این وحشی گری، جایی است كه بازی آغاز می شود. در Dead Island شما در نقش یك تا چهار نفر بازی می كنید.زیان می (Xian Mei) یك كارمند سابق هتل، لوگن (Logan) موج سوار، سم بی (Sam B) یك خواننده Hip-Hop و پورنا (Purna) که هویتش هنوز مشخص نیست. كلاس هر كدام از این شخصیت ها با هم فرق می كند و هر كدام به روشی مختلف عمل می كنند. همانطور كه Deep Silver ناشر بازی می گوید، كلاس آن ها به Leader ،Tank ،Jack-of-all-trades و Assassin تقسیم شده است. اما شروع کار هر شخصیت تقریباً یكی است و آن ها در یك هتل مورد حمله زامبی ها قرار می گیرند و پس از بیهوش شدن، خود را در پناهگاه یك استخر میابند. نمایش بازی با شخصیت سم بی آغاز می شود كه نزدیك استخر روی یك تخته خوابیده است. همه چیز محو می شود و دوباره وضوح پیدا می كند و ما می فهمیم كه گروهی از نجات دهندگان در تلاش هستند تا ما را نجات دهند. آن ها مشغول مبارزه با زامبی هایی هستند كه داخل پناهگاه شده اند. وقتی داخل می شویم، یكی از نجات یافتگان كه لباس استوایی پوشیده و دیوانه وار چوب بیسبالی را برمی دارد تا بر سر سم بی بکوبد. او تصور می كند كه ما هم یك زامبی هستیم و با چوپ محكم به سر شخصیت اصلی می زند.

پس از مدتی، وی آرام می شود، چوب را می اندازد و می گوید كه دكتر است و اصلا قصد نداشته مغز كسی را این طور متلاشی كند! وقتی به خود می آییم، مشاهده می كنیم كه توریست هایی با وسایل شنا آنجا هستند و در حالیكه ترسیده اند، به ما التماس می كنند تا به بیرون رفته و سیناموی (Sinamoi) را پیدا كنیم. او كسی است كه اهل جزایر پلینزی بوده و ما را به داخل این مكان امن كشانده است. شخصیت ما نزدیك ترین اسلحه سردی كه می بیند (یك پارو) را برداشته و به بیرون می رود. Dead Island دارای بعضی المان های RPG مثل باز كردن حركات جدید و مهارت های گوناگون كه در یك نمودار درختی انجام می شوند، هم هست. این بازی یك اكشن است، نه یك Survival Horror كه تنها با یك یا دو زامبی روبرو شوید. در این بازی سلاح گرم سخت بدست می آید، چون شخصیت های آن توریست هستند، نه سربازهای ارتش. در طول بازی باید خیلی خوش شانس باشید تا یك هفت تیر و یا مشتی از گلوله پیدا كنید. در ادامه ممكن است اسلحه های قوی تری مثل Shotgun یا Rifle پیدا كنید، ولی مهم ترین اسلحه ای كه شما در مبارزات از آن استفاده می كنید، سلاح های سرد هستند كه هر كدام درجه قدرت متفاوت، سرعت و قابلیت تعمیر متفاوتی دارند. اسلحه ها پس از مدتی كه استفاده می شوند، باید تعمیر شوند و شما باید این كار را در Workbenchها انجام دهید. اگر خوش شانس باشید، می توانید نحوه ارتقاء اسلحه ها را هم پیدا كنید.

چسب، سیم و باتری می توانند به راحتی یك چوب بیسبال را به یك ماشین زامبی كش تبدیل كنند. از آنجایی كه دمو از اول بازی بود، پارو بهترین وسیله برای دفاع از خود بود. با كمی گردش مشاهده می كنیم كه ساحل بسیار به هم ریخته است. شن و صندلی های ساحل به خون آغشته شده و همه جا اجساد تكه پاره شده مشاهده می شوند. كمی جلوتر سیناموی را می بینیم كه برای نجات زندگی خود علیه تعدادی زامبی می جنگد، اما خودمان با یك مشكل روبرو می شویم. یك زامبی از سمتی به ما حمله می كند و در یك صحنه QTE كه صورت زامبی نزدیك به صورت ما است، با زدن پشت سر هم A (در نسخه Xbox 360) باید خود را از دست او نجات دهیم. سرانجام پیروز می شویم و زامبی را به زمین می زنیم و سیناموی به سمت ما می آید و می گوید بهترین راه كشتن زامبی ها ضربه زدن به سر آن ها است. این كار را روی زامبی كه روی زمین است، انجام می دهیم. در Dead Island تعداد زیادی حركات تمام كننده (مثل منفجر كردن سر زامبی همانند یك هندوانه!) وجود دارند كه خیلی خشن هستند. پس از كشتن تعداد بیشتری زامبی، نجات دهنده ما توضیح می دهد كه در تمام جزیره زامبی وجود دارد و ما باید به سمت یك فانوس دریایی در آن طرف ساحل برویم تا خود را نجات دهیم. باید در طول ساحل مبارزه كنیم و همراه با دیگران پیش برویم. قبل از حركت وسایلی را كه می توانیم به عنوان اسلحه استفاده كنیم را بررسی می كنیم.

لوله، پارو و آچار فرانسه در این محیط دیده می شوند، اما همین سلاح ها هم غنیمت هستند و یك آچار فرانسه زنگ زده خیلی بهتر از دست خالی مبارزه كردن با زامبی ها است. در میان راه با تعداد بیشتری زامبی روبرو می شویم كه تنوع زیادی هم دارند. Dead Island دارای كلاس ها و گروه های مختلفی از زامبی ها است. از آرام گرفته تا آن هایی كه خیلی سریع می دوند و بسیار وحشی هستند. تعدادی از آن ها پس از مردن منفجر می شوند و به هر آدم و زامبی در اطراف آسیب می زنند. همچنین Bossهای زیادی هم وجود دارند. شما نمی توانید پشت سر هم و كور كورانه ضربه بزنید، چون سلامتی شخصیت اصلی كم شده و به قولی خسته می شود. خوشبختانه می توانید با لگد به زامبی ها ضربه بزنید و آن ها را از خود دور كنید. می توانید اسلحه خود را به سمت زامبی ها پرت كنید و مثلا با یك چوب زامبی را در فاصله دور از پا در بیاورید. با این حركات، شما XP به دست می آورید كه می توانید با آن ها قدرت های جدیدی باز كنید و در مبارزه از آن ها استفاده كنید. هر شخصیت دارای سه مهارت مختلف است. سم بی دارای Fury ،Combat و Survival است. مثلا با آزاد كردن خشم صفحه قرمز می شود و با مشت های خود می توانید زامبی ها را از پا در آورید. در طی این سفر با هنک (Hank) روبرو می شویم. او یك راننده است كه توسط زامبی ها مورد حمله قرار گرفته است. با نجات او كلید ماشینش را می گیریم و می توانیم از كلبه او هم استفاده كنیم كه تعداد زیادی اسلحه در آنجا وجود دارد. ما یك بمب چسبان و یك خنجر الكتریكی برمی داریم. Deep Silver می گوید این كمبود و تنوع اسلحه ها و ساخت سلاح های جدید به بخش مهمی از بازی تبدیل شده است. وقتی سیل عظیمی از زامبی ها حمله می كنند، نمی توانید تمام آن ها را بكشید، ولی می توانید با قطع كردن پاهایشان از سرعت آن ها بكاهید. سرانجام به فانوس دریایی می رسیم و طی یك Cut-Scene مشاهده می كنیم كه سیناموی با ماشین به سمت نجات یافتگان می رود. در طول بازی با قسمت های زیادی از جزیره روبرو می شوید و ماموریت های مختلفی می گیرید. بازی از قابلیت Co-Op چهار نفره بهره مند است و بخش چندنفره آن بسیار كامل و غنی است. Dead Island به نظر اكشن خوبی در كشتن زامبی ها است و در تاریخی نامعلوم امسال عرضه خواهد شد.طبقه بندی: معرفی بازی، 
ارسال توسط king | تاریخ : چهارشنبه 18 اسفند 1389 | نظرات ()
عناوین آخرین مطالب ارسالی
صفحات دیگر